Ponedeljak, 20.Mai.2024, 01.45.06 - Gast, Dobro ni Dojde
//batinacinfo.ucoz.com/welcome.gif


[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forum Regeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Forum » Forum Nasenec » Forum Za Sve » Pesme
Pesme
HumetDatum: Petak-Đzuma, 04.März.2016, 11.42.55 | Nachricht # 1
Sergeant
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 23
Auszeichnungen: 0
Ruf: 0
Status: Offline
M U A   G O R O
Nas ne odvoilje i pre nego šo sme stignalje da se zasakame do kraj život. Som ti ubrala jena ruža da mi cvetaš ka potomci kuje si rodila i so trnjinje da braniš narod koji sega pripanuje svim osim tebe. Jer ti deca oduzelje ratoj i deljenje među sinoj kuje bilje gladne vlasti i vo njihova utroba se samo organi interesa. Mila mua, som čula da si želala koga ti ruke gnječilje oni kojim si svua vrata otvarala. Pokušalje da te omužet za drugogo so imav drug jezik nesi mu se dala! Obraz si sačuvala i svuje imanje od devetnaest temelja šo ti ostanalje vo amanet. Na sila ti oduzelje devetoro temelja i još dva stuba i na nji sega gradet tuđinski mentalitet ali njihov koren je tvoj! Mua Goro, Vo ćije srce kucaje sve naše srcina i živujet sve naše različitosti Ti si naša mati,a mije sme tvuje deca A ti između deca ne prajš razlike! Jednake sme svi po tvua ljubav kede da sme i na kua god strana ne tuđina onesla ...   autor: Elma Selimi        I …    I mlados kua zima    ka šo dava    i staros kua dava    ka šo zima    i merak koj zarobuje    ka šo pušta    i međe kuje dvojt    ka šo čiftujet    i laf koj špota    ka šo zablaguje    i videlo kuje zaćoruje    ka šo razvideljuje    i pesma šo kvne    ka ne će se napiša
Vejselj  Hamza  1964 - 2013 Rapča


P O Č I V A LJ I Š T E
Kamen studen    i mazen ,    (so duša natežena na direk)    vreme so sindžiri vrzano    (za podnici) .    Čeka zemnja da pane na oči    ljegnat čujek ,    (so kljepaljke zatvorene)    i pamuk vo uši pritisnat .    Žena na prak ostajena    so ruke vo puas ,    i deca na reka natežene    so usta otvorena ,    kuća so koprive nakitena    vrana na hodžak pobodena .    Kamen mazen    studen    so duša zavrtena    spr’ti k’blje .      Hamid Šolje  Isljami   1959 - 2013 Rapča


K O J    D A    V R A T I     G O D I N E
Pamtim mati ka me ispraćala            želajeći nazać ka se vraćala ,            so svze sina na gurbet go praća            doma nazać sama ka se vraća .            A ja po džade vo ponik zaminujem            so svze na oči na putnina će idujem ,            vrtim glava po zad sebe poljavam            da zapamtim sve šo ostavam .           Refren :            Koj da vrati godine mene šo mi prošlje            koj će plati cehoj mlogu šo nadošlje ,            i meseseci i denjoj kolaj zaminate            i svze od oči ne želane , zaginate .            Cehoj ne se plaćat so pare potrošene            izgužvane košulje , još ne iznosene ,            ne se puštat svze vo oči zastanate            i godine bez merak vo tudjina ostanate .            Pamtim dete jeno , sum bif ka sum ošof            petnaeset godine doma ne sum došof            svze materine sve so mene bilje            petnaeset godine od mene ne se odvoilje .           Refren :            Koj da vrati sonjoj muje ne sanjate            izbljedelje sljike i godine sakate ,            koj da farba kosma se naprajla bela            koj da vrati mladost ogrubela cela .            Ne se vraćat sonjoj muje ne sanjate            petnaeset godine ostanalje sakate ,            ofarbana kosma jope bela raste            ostanalje grube da mi bidet kraste .
Setmer   Idrizi  -  Rapča
 
Forum » Forum Nasenec » Forum Za Sve » Pesme
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Copyright R@pca© 2024 | Powered by: Humet® Mije Sme Rapcani Rapca Jese Nasa
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz